Stressed Woman

דיכאון

מהו דיכאון וכיצד הוא משפיע על חייך?

זה נורמלי להרגיש לא נעים ועצוב מדי פעם. לכל אחד מאיתנו יש זמנים בהם אנו מרגישים עצוב כתגובה למצבים בחיים. עם זאת, כאשר העצב הופך לתחושות של חוסר תקווה וייאוש ולא נעלם, זהו דיכאון. דיכאון משנה את האופן בו אנו חושבים, מרגישים ומתפקדים בפעילויות היומיומיות. זה יכול להפריע ליכולת לעבוד, ללמוד, לאכול, לישון וליהנות מהחיים. רק המחשבה של לעבור את היום יכולה להיות מאתגרת.

סיבות שכיחות לדיכאון

מהניסיון שלי, ישנם גורמים רבים ושונים שיכולים לגרום לדיכאון, כגון: טראומת עבר, התעללות מינית, התעללות גופנית, שימוש בסמים, הערכה עצמית נמוכה, בדידות, גירושין ועוד רבים. ממה שראיתי, דיכאון וחרדה פעמים רבות הולכים יד ביד, מה שאומר שיש אנשים שחווים דיכאון גם הם סובלים מחרדה ולהפך. עם זאת, מה שחשוב להבין הוא שהגישה תמיד זהה, ויש להגיע לשורש של מה שגרם לדיכאון מלכתחילה. ממה שלמדתי וחוויתי לאורך כל השנים, הוא שכל הטראומות והאירועים לאורך חיינו מאוחסנים בתאים שלנו ומתועדים בנפשנו. ברגע שמוצאים את שורש הבעיה לתודעה, מטפלים ומרפאים, המטופל מתחיל באופן טבעי להתאושש ולהשתלט שוב ​​על חייו.

 

תיאור המקרה מחדר הטיפולים

מטופלת א', אם חד הורית, נכנסה לדיכאון מוחלט וחרדות. היא חשה מוצפת מחיי היומיום וחוותה קושי רב אפילו עם מטלות היומיות. כשהיא הגיעה אליי, בקושי יצרה קשר עם חברותיה ויקיריה במשך למעלה מ- 5-6 חודשים. היא בקושי עזבה הבית, אלא אם כן היא הייתה חייבת. היא הגיעה למצב של הזנחה מוחלטת של חייה האישיים. יתר על כן, היא חשה מאותגרת באימהות, בהכנת אוכל ודאגה לבריאותה. היא חוותה כאבי כתף עזים במשך מספר חודשים והרגישה חרדה ודיכאון קשה. ככל שהיא בודדה את עצמה זמן רב יותר, כך חלה ירידה מצבה, עד שהיא פחדה אפילו לעזוב את הבית ולנהוג במכוניתה.

בעדינות רבה התחלתי לעבוד איתה. בהתחלה מלמדת אותה לנשום, להירגע ולמצוא מקום בטוח ושקט בתוך עצמה. אחרי זה למדה ללמוד להתכוונן ולהקשיב למה שקורה בגופה. זה כתגובה אפשר לה לגשת לזיכרונות בתאים שהיו אחראים לדיכאון והחרדה שחוותה במהלך החודשים האחרונים.

במהלך החודש הראשון היא כבר התחילה להחזיר את כוחה, והחלה לקחת אחריות למעשים הנוגעים לחייה. היא מצאה אנרגיה ומשאבים מחודשים שאבדו לה במשך שנים רבות. היה לה יותר כוח לטפל בילדיה ובכל הדברים בהם התמודדה. הפחד שלה לצאת מהבית ולנהוג במכוניתה התמוסס לחלוטין. יתרה מזאת, כאבי הכתפיים ממנה סבלה, נעלמו לחלוטין. לאחר 3 חודשים והיא הגיעה לסגירה עם רוחות הרפאים מעברה.

המלצה:

חברה טובה הפנתה אותי לנעמי. כשהגעתי לראשונה לנעמי סבלתי מחרדות. הגעתי במשך שלושה חודשים לטיפולים.

אני ממליצה על נעמי לאותם אנשים, שמרגישים מוכנים לעבור תהליכים עמוקים, ומוכנים לגעת באמת במקור החרדות והטראומה שלהם ולהיפטר מהם.

 

הגעתי עם הרבה חוסר אמון ופגשתי מטפלת מנוסה, עם הרבה רגישות וסבלנות. כבר אחרי הפגישה השנייה, הצלחתי להיפתח לחלוטין. למרות שזה היה לפעמים מעייף ולא תמיד קל, התחושה לאחר מכן הייתה של הקלה והכרת תודה! אני ממליצה עליה בחום !!!